efnan efnan bitkisel efnan bitkisel karışım efnan bitkisel karisim
0 533 622 50 27
Sosyal Medya Hesaplarımız

Efnan bitkisel karışım nedir?

Efnan bitkisel karışım nedir?

Efnanın son dönemde popülerliğinin artması sebebiyle pek çok kişi bu ürün hakkında araştırma yapmaya ve ‘efnan nedir?’ diye sormaya başladı. Efnan nedir diye soranlar için en başta belirtmemiz gerekir ki doğal bir bitkisel karışımdır.

EFNAN NASIL YAPILIR?

Merak edilen konulardan biri de ‘Efnan bitkisel karışım nasıl yapılır?’ Sorusunun cevabıdır. Son yıllarda kadim tıp yöntemlerine artan ilgi ve doğal takviyelerin popülerlik kazanması efnan bitkisel karışımı için de bir fırsat oldu. Çeşitli kimyasal işlemlerden geçerek endüstriyel ortamlarda üretilen vitamin haplarının aksine efnan doğal karışım teknikleri ile elde edilir.

Efnan karışımını elde etmek için genel olarak çeşitli bitkiler toplanır ve kökleri ayrıştırılır. Daha sonra bu kökler karışım elde etmek için kullanılır. Efnan yapımında kullanılan malzemeler arasında bitki tohumları da bulunur. Tohum ve köklerin dışında bitki çekirdekleri de efnanın yapım aşamasına dahil olan malzemelerden biridir. Sonuç olarak efnan bitki kökleri, çekirdek ve tohumların bir araya getirilerek harmanlanması ile elde edilir.

Efnan karışımının içindeki malzemeler toplamda 12 adettir. Bu malzemeler; üzüm çekirdeği, nar çekirdeği, Fatma Ana Eli Otu, ısırgan tohumu, zerdeçal, keten tohumu, havlıcan, çörek otu, hurma çekirdeği, zeytin çekirdeği ve tarçın şeklindedir. Efnan karışımın tamamen doğal malzemelerden oluşması gerekir. Dolayısıyla bu ürünü satın alırken içerisinde kimyasal madde, doğal olmayan katkılar ve herhangi bir koruyucu malzeme olmamasına dikkat etmeniz gerekir.

EFNAN BİTKİSEL KARIŞIM NASIL TÜKETİLİR?

Merkak edilen bir diğer soru ise efnan bitkisel karışım nasıl tüketilir sorusudur. Efnan bitkisel karışım toz halindedir. Bu toz, yoğurtla karıştırılıp tüketilir. Öncelikle bir kaba iki yemek kaşığı yoğurt koyun. Ardından içerisine bir tatlı kaşığı kadar efnan toz karışımdan ekleyin. Son olarak yoğurt ile efnan bitkisel gıda takviyesini karıştırın. Bu şekilde ürünü tüketebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı kahvaltıda tüketmeniz önerilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
efnan efnan bitkisel